R.I.S. O Retail & Industrial Solutions
Firmast Uudised Tooted Partnerid Kontakt

Komplekteerimine

Kaubasaadetiste komplekteerimine tundub lihtne ülesanne – klientide tellimused on olemas ja komplekteerijate ülesanne on vaid õiged kaubad kokku koguda...

Enamasti on tööprotsess järgmine – tellimused jõuavad majandustarkvarasse, meister trükib noppelehed paberile, komplekteerijad liiguvad laos ringi paber näpus – koguvad kaubad kokku ja teevad parandused noppelehele vastavalt tegelikult lähetatavale kogusele. Edasi samad paberid liiguvad sekretäri kätte, kes sisestab tegelikud andmed uuesti arvutisse ja trükib välja arved/saatelehed.

Tänapäevane süsteem peaks aga võimaldama palju enamat!  

  • Integratsioon majandustarkvaraga võimaldab komplekteerimisel arvesse võtta ka viimase hetke täiendusi – klient näiteks tellis veel midagi juurde.  
  • Komplekteerimine võib toimuda statsionaarsetel töökohtadel, kui kaup tuleb mingil viisil komplekteerija juurde, või liigub komplekteerija laos kantava terminaliga, mille ekraanilt näeb vajalikku infot. 
  • Süsteem peab olema kergesti õpitav ja nö lollikindel. Ütlema komplekteerijale ette – kus riiulis õige kaup asub ning kontrollima ka, et ikka õiget kaupa ja õigest partiist võeti. Selle tulemusena komplekteerija töö muutub küll rutiinseks, aga tekib võimalus kergema vaevaga tippajaks tööle võtta lisatööjõudu. Ja töö kiirus ning kvaliteet ei sõltu enam niivõrd komplekteerija teadmistest kus mingi kaup asub.  
  • Topeltsisestused jäävad ära. Info ei käi enam läbi paberilt vaid on kohe komplekteerimise käigus süsteemis olemas. Laojuhtimine saab operatiivselt tagasisidet toimuvast.  
  • Logistikud saavad proovida erinevaid komplekteerimisjärjekordi paigutades kaupu laos ümber või seadistades pesade aadresside järjekordi.  
  • Süsteemiga peab saama integreerida erinevaid lisaseadmeid – kaalusid, triipkoodilugejaid, spetsiifilisi tööstuslikke arvutiterminale, kaardilugejaid, kantavaid andmekogumisterminale, puutetundlikke ekraane, jms.  
  • Tellimuste täitmisel tuleb arvesse võtta ka veoringe ja nende väljumisaegu. 

 

 

 

 


Lahendused

  Seadmed
R.I.S. O    Tel: +372 651 66 80     Skype: ris_office     E-post: